Wesele w dużym mieście czy poza nim?

Organizowanie wesela w wielkim mieście nigdy nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony chcielibyśmy dostarczyć naszym gościom, szczególnie tym przyjeżdżającym z dalekich stron, jak najwięcej atrakcji – pokazać centrum miasta, zaoferować wycieczkę w najciekawsze miejsca. Z drugiej zaś wiemy, że oprócz eksplorowania pięknych widoków czeka na nas tłum turystów, wszechobecny hałas i kosmiczne ceny. Jakie są alternatywne rozwiązania?

Wesele w dużym mieście czy poza nim?
Obecnie są dwa najpopularniejsze sposoby na organizowanie wesela – albo wielkie przyjęcie (pomiędzy 160-200 gośćmi), albo mały uroczysty obiad w dobrej restauracji. To właśnie od liczby gości zależy, jaką salę weselną wybierzemy. Jednak znalezienie odpowiedniej w dużym mieście może być sporym problemem, nie tylko ze względu na kwestie techniczne. Jeśli nie przepadasz za ciekawskimi ludźmi zaglądającymi przez okna do miejsca, w którym się znajdujesz, albo nawet dzielenia budynku z przypadkowymi ludźmi, mamy dla ciebie dobre rozwiązanie.

Dwa w jednym
Wesele można zorganizować w miejscu, które jest atrakcyjne oraz… znajduje się poza dużym miastem. Znalezienie takiego miejsca będzie trudniejsze, ale wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami. Po pierwsze, z dala od zgiełku miasta i chaosu. Po drugie, nadal atrakcyjne dla gości, którzy zdecydują się zostać choćby dzień dłużej, niż na samo wesele. A jeśli zatęsknią za wielkomiejskością, bez żadnego problemu dostaną się do centrum w kilkadziesiąt minut.

Hotel Lenart
Przykładem hotelu, który organizuje wesela jest hotel Lenart, położony w Wieliczce, niedaleko Krakowa. Hotel ten kilka lat temu podjął się prowadzenia weselnych przyjęć i przeznaczył do dyspozycji trzy różnej wielkości w pełni wyposażone sale – Klonową, Wiśniową i Oliwkową. Każda sala ma wydzieloną przestrzeń do tańca oraz posiada klimatyzację, co bez wątpienia wpływa na komfort gości. Hotel zapewnia także profesjonalną obsługę oraz pokój dla nowożeńców w prezencie. Tak jak już wspomnieliśmy, hotel znajduje się ok. 20 minut od Krakowa, można się do niego bez problemu dostać komunikacją miejscą. Oczywiście są zapewnione również miejsca parkingowe dla wszystkich gości. Hotel Lenart posiada także bardzo atrakcyjną ofertę weselną w wypadku, kiedy gośćmi będą również małe dzieci - zapewnia im kącik z bajkami oraz zabawkami.

Małopolska
Województwo małopolskie jest dosyć zatłoczone i sporo się tutaj dzieje. Dlatego warto na bieżąco przeglądać oferty różnych sal weselnych w okolicach dużych miast. Na pewno decydując się na organizowanie wesela poza głównym miastem zyskujemy więcej prywatności i spokoju – a jak wiadomo, ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, więc warto w niego zainwestować.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 452

E-mail: kontakt@kapitancichocki.pl

Nasza strona pomoże Państwu w wyborze miejsca zarówno na rodzinne uroczystości takie jak ślub czy komunia, ale też będzie poradnikem po najlepszych miejscach noclegowych i relaksacyjnych w Krakowie.

monitory interaktywne