Organizowanie wesela w Krakowie. Wybór hotelu

Organizowanie wesela w wielkim mieście jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie w takim mieście jak Kraków, który plasuje się w ścisłych czołówkach najpopularniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W związku z tym znalezienie odpowiedniego hotelu może być nieco trudniejsze, niż w przypadku innych miast. Jak się zabrać do organizowania wesela w Krakowie?

Dokładnie czytaj oferty
Początki są zawsze najtrudniejsze. Trzeba dokonać selekcji spośród znalezionych ofert. Jak to zrobić? Przede wszystkim zrób listę najważniejszych według ciebie rzeczy, które powinny znajdować się w hotelu oraz sali weselnej – SPA? Basen? Siłownia? Duża przestrzeń do tańca? Osobna kuchnia? To bardzo ważne, pamiętaj, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka i w tym dniu nie warto iść na żadne kompromisy. Dlatego po zrobieniu listy, dokładnie przeczytaj oferty hoteli, którymi jesteś zainteresowana.

Sprawdź lokalizację
Kolejne pytanie, jakie pojawia się podczas planowania dotyczy lokalizacji weselnej sali. Wynajmować salę weselną w Krakowie czy poza nim? Są argumenty za i przeciw. Zaletą wesela w Krakowie jest niepowtarzalny urok tego miasta, otoczenie się historycznymi i pięknymi budowlami. Z drugiej strony trzeba liczyć się też z tłumem ludzi i chaosem. Kraków w końcu nigdy nie usypia. Poza tym ceny w centrum i okolicy mogą być o wiele wyższe, niż poza. Wiele także zależy od liczby gości, jaką planujesz zaprosić – zrobienie wesela dla 300 osób w ścisłym centrum może nie być najlepszym pomysłem.

Co powinien oferować dobry hotel?
Zacznijmy od obsługi i kontaktu z przedstawicielami. Od samej fazy wstępnej umawiania się na spotkanie, przez oglądanie sali weselnej i ustalanie szczegółów, aż do uroczystości, wszystko powinno przebiegać w profesjonalny sposób. Wiadomo, że praca z ludźmi wiąże się z niespodziewanymi sytuacjami, ale liczy się to, w jaki sposób się je rozwiązuje. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy menager się nie spóźnia, a kelnerzy nie chodzą z głowami w telefonach komórkowych. Po drugie, sprzęt. Wynajmowanie sali weselnej to największy koszt w ślubnym budżecie, dlatego mamy prawo wymagać dobrej jakości sprzętu i wystroju. Dowiedz się, z czego możesz korzystać podczas wesela – np. czy jest dostępny laptop i rzutnik (obecnie prezentacje dotyczące młodej pary są w modzie).

Korzystaj z rekomendacji
Na pewno masz znajomych, którzy przeszli już przez weselny szał. Skorzystaj z ich doświadczenia. W okolicach Krakowa jest kilka miejsc, które warto sprawdzić. Jednym z takich miejsc jest hotel Lenart, położony w regionie Wieliczki, 20 minut drogi od Krakowa. W swojej ofercie udostępnia trzy przepiękne weselne sale, z których każda posiada własną kuchnię. Przeczytaj też listę dodatkowych usług, a na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 452

E-mail: kontakt@kapitancichocki.pl

Nasza strona pomoże Państwu w wyborze miejsca zarówno na rodzinne uroczystości takie jak ślub czy komunia, ale też będzie poradnikem po najlepszych miejscach noclegowych i relaksacyjnych w Krakowie.

monitory interaktywne